مصرف کننده محترم : تمام تولیدات کارخانه مکسس و پرسا اعم از سواری و کامیونی در تمام جهان دارای5 سال گارانتی (از تاریخ تولید) در برابر عیوب فنی ساخت می باشند.لذا هرگونه خسارت از طرف مصرف کننده یا صدمات جاده و آسیبهای متفرقه غیر فنی ساختار تایر شامل گارانتی نمی باشد. در بروز انواع خسارتهای تایر عوامل مختلفی از جمله شرایط جاده (آسفالته و خاکی) مقدار باد غیر استاندارد –مقدار وزن یا حمل بار غیر استاندارد , سرعت غیر استاندارد و همچنین عدم آگاهی برخی از رانندگان در نحوه نگهداری و مصرف تایر نقش بسیار مهمی را در ایجاد مشکلات فنی ایفا می کنند. لذا خواهشمند است به منظور افزایش طول عمر تایر و کاهش مصرف سوخت باد تایر خود ماهی یکبار کنترل فرمایید.
در صورت بروز خسارت کارشناس فنی شرکت تایر را بررسی کرده و سپس توضیحات و عکسهای مربوطه برای مهندسین فنی کارخانه تولید کننده ارسال می گردد و پس از بررسی علمی و فنی توسط چندتن از افراد برجسته در این زمینه نظر کارشناسی اعلام می گردد .چنانچه تایر خسارتی مورد تایید کارشناسان قرار گیرد , مقدار کارکرد تایر محاسبه شده و بر اساس آن تایر مشابه نو با احتساب مبلغ جدید به مشتری ارائه می شود.
(قیمت خرید × درصد سایش آج) – قیمت خرید = وجه خسارت به مشتری

برخی از آسیب مصرف به شرح ذیل :
1.دوپوستی یا ورم دیواره ناشی از ضربه , کم بادی و یا حمل بار اضافه که به صورت برامدگی روی دیواره تایر به وجود می آید.
2.آسیب دیدگی و برش آج و دیواره تایر به خاطر برخورد با اشیاء تیز و برنده , موانع و دست انداز و یا گودال و چاله های خیابان و جاده حین رانندگی و همچنین خراشیدگی دیواره و یا کنده شدن آج تایر و سایش نامتقارن در اثر حرکت در جاده های غیر استاندارد و خاکی.
3.آسیب دیدگی و متلاشی شدن ناحیه طوقه به خاطر سوختگی در اثر داغ شده کاسه چرخ ناشی از ترمزهای پیاپی و یا تاب داشتن کاسه چرخ و متلاشی شدن ناحیه طوقه بر اثر خراش , برش , به دلیل جا انداختن نامناسب تایر توسط افراد غیرحرفه ای و همچنین استفاده از رینگ نا مناسب و یا زنگ زده. قبل از نسب تایر جدید حتما دور رینگ تمیز شود و والو جدید نسب گردد.
4. استفاده از تایر غیر همسان در یک محور از لحاظ سایز و عمق آج و نوع طرح آج تایر.
5.سایش های یکطرفه ,کنارهای تایر و یا فقط سایش آج میانی تایر و همچنین پله کردن آج تایر ناشی از تنظیم نبودن باد تایر و یا تنظیم نبودن محورهای خودرو , و یا هرگونه نقص فنی در جلوبدی و کمک فنر خودرو .
6.شکستگی و یا ایجاد ترک در بالای لبه رینگ و دیواره تایر ناشی از کم بادی شدید و یا حمل بار اضافه و حرکت ناگهانی پی در پی (تیکاف )
7.خوردگی و یا هر گونه آسیب ناشی از تماس با مواد شیمیایی و نفتی.
8. تایرهایی که تو سط مصرف کننده تعمیر و یا روکش شده باشند.
9. استفاده از تایر دست دوم و همچنین مخدوش بودن شماره سریال تایر


[ultimate_heading main_heading=”روند بررسی تایر خسارتی”][/ultimate_heading]

تمامی مدیران و فروشندگان تایر مکسس و پرسا دوره های فنی و خسارتی تایر را پشت سر گذاشته اند و همچنین به دلیل سالها تجربه در زمینه تایر در بخش اولیه راهنمایی های لازم برای نحوه مصرف و عوامل خسارتی به مشتری عنوان می گردد.

مشتری: ارائه تایر خسارتی به هریک از شعبات مکسس و پرسا در سراسر ایران بدون نیاز به برگه گارانتی و یا فاکتور.

بررسی تایر آسیب دیده توسط شعبات مکسس و پرسا، و تکمیل فرم خسارتی در محل در صورتی که شعبه مکسس و پرسا تشخیص دهد که نوع خسارت فنی ساختار تایر می باشد , با توجه به میزان کارکرد تایر برای مشتری جبران خسارت می نماید. در صورت عدم تشخیص خسارت و یا عدم جذب رضایت مشتری در همان لحظه تایر مربوطه به کارشناس شرکت برای بررسی نهایی ارائه می شود.
پس از بررسی کارشناس فنی شرکت بر روی تایر ارسالی و تکمیل فرم های مربوطه نظر فنی نهایی در خصوص تعلق و یا عدم تعلق خسارت به مشتری اعلام می گردد.

در صورت عدم تشخیص خسارت و یا عدم جذب رضایت مشتری فرم های مربوطه به همراه عکس برای کارخانه تولید کننده ارسال می گردد , تا نظر نهایی اعلام گردد.

در صورت تایید فروشنده – کارشناس فنی شرکت و یا کارخانه تولید کننده :
1- در صورت نو بودن تایر – تایر جدیدی به مشتری ارائه می شود.
2- در صورت کارکرد بالای 5% – مقدار کارکرد محاسبه شده و بر اساس مقدا باقی مانده آج تایر مبلغ مربوطه به مشتری
ارائه می گردد.
( قیمت خرید × درصد سایش آج ) – ( قیمت خرید بر اساس فاکتور ) = وجه خسارت به مشتری

 

شما مشتریان گرامی میتوانید با دانلود کردن فایل زیر به اطلاعات مربوط به تایر های مکسس، شرایط نگهداری، عیوب غیر قابل قبول، شماره تماس و آدرس نمایندگان مکسس در سراسر ایران دسترسی داشته باشید